Życie Szkoły
Wakacje polsko – ukraińskie PDF
niedziela, 30 czerwca 2019 06:55

W dniach 22.06. 2019- 24.06.2019  uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu mieli przyjemność gościć grupę młodzieży z Ukrainy , która przyjechała do Strzegomia na zaproszenie Burmistrza pana Zbigniewa Suchyty. Młodzież wspólnie ,aktywnie  spędzała czas. W pierwszym dniu odbył się plener plastyczny w Karmelu – Centrum Aktywności Społecznej , na którym uczestnicy uwieczniali piękno naszego miasta. Następnie wypoczywali na strzegomskim basenie letnim. Nawiązali bliższe relacje, uczyli się wzajemnie swojego języka, a w komunikacji pomagały także ręce. Drugi dzień  pobytu to wizyta grupy w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej oraz zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego w Morawie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także wizyta w stadninie koni w Morawie i spacer po hipodromie. Głaskanie koni sprawiło wszystkim wiele przyjemności. Kolejny dzień młodzież spędziła we Wrocławiu, oglądając stadion piłkarski i piękny wrocławski rynek. Spotkanie było niezwykle ciekawe dla obu stron, polskiej i ukraińskiej. Wspólny taniec „belgijki” świadczy o tym , że młodzież się zintegrowała i polubiła. Zawiązały się przyjaźnie. I mamy nadzieję , że możemy powiedzieć „do zobaczenia”.

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/wakacje-polsko-ukraiskie

Ale to już było… PDF
piątek, 21 czerwca 2019 00:00

Historyczne zakończenie roku szkolnego w PSP 3 w Strzegomiu

W dniu 19 czerwca 2019r.  na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018\2019 dokonano podsumowania pracy szkoły i osiągnięć uczniów. Było to historyczne spotkanie, gdyż szkołę opuszczali pierwsi absolwenci klasy VIII oraz ostatni absolwenci gimnazjum. Uczniowie  z najwyższymi notami w nauce oraz uczniowie , którzy uzyskali znaczące wyniki w konkursach, wyróżnili się w pracy społecznej, otrzymali nagrody i wyróżnienia, rodzicom wręczono listy gratulacyjne. Uczniom  wręczono także statuetki w 5 kategoriach:

Prymus Szkoły – Katarzyna Szkarłat,

Super Absolwent- Emilia Kisielewska,

Najwyższy wynik egzaminu- Michał Ostrowski,

„Serce na dłoni”  - Jagoda Kotlicka,

„Słoneczny”-  Oliwier  Wączek, Aleksandra Żądło, Milena Laskowska.

Wręczenie ,,Gwiazd szeryfa” w PSP3 w Strzegomiu PDF
niedziela, 16 czerwca 2019 00:00

W 2019r. obchodzimy wyjątkową rocznicę – 30 rocznicę uchwalenia najważniejszego na świecie dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji Praw Dziecka. Z tej okazji  Publiczna Szkoła Podstawowa nr3 w Strzegomiu przystąpiła do projektu UNICEF  „Szkoła z prawami dziecka”.  Na godzinach wychowawczych w  klasach starszych zostały przeprowadzone interesujące zajęcia o prawach dzieci. Następnie, wytypowane zespoły uczniów przeprowadziły takie zajęcia dla swoich młodszych rówieśników. Było to niezwykle ciekawe   doświadczenie dla starszych i młodszych klas. Projekt zakończył się wyborem Szeryfów Praw Dziecka – osób, które wyróżniły się swoimi działaniami na rzecz dzieci. W naszej szkole uczniowie wyróżnili 5 takich osób i przyznali  im  honorowe odznaki „Szeryfa Praw Dziecka”. Są to pan burmistrza Zbigniew Suchyta , pan wiceburmistrz Wiesław Witkowski, ksiądz prałat Marek Babuśka, pani dyrektor Agnieszka Łukaszonek i Rzecznika Praw Dziecka w  Szkole Podstawowej  nr 3, pani Małgorzata Zalewska.

Wszystkim nagrodzonym bardzo serdecznie gratulujemy.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »