Projekty, programy

„KSIĄŻĘCYM TRAKTEM” PDF
Wpisany przez Wyrwa Małgorzata   
środa, 29 maja 2019 07:35

Dnia 28 maja 2019r., 5-osobowa drużyna naszej szkoły w składzie: Kasia Fedorczenko, Emilia Kisielewska, Ola Żądło, Piotr Basiński i Oliwier Wączek wraz z opiekunem uczestniczyli w grze miejskiej pt. „Książęcym Traktem”, zorganizowanej przez Zespół Szkół w Strzegomiu i objętej patronatem Burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty.

Do gry przystąpiło pięć drużyn z naszej gminy. Po uroczystym powitaniu przez organizatorów, drużyny otrzymały zadania, w ramach których spacerowali po Strzegomiu by je rozwiązać. Odwiedzili m.in. Bibliotekę Miejską, Centrum Aktywności Społecznej KARMEL oraz najważniejsze miejsca związane z historią Strzegomia. Uczestnicy poznawali postacie historyczne, ważne dla naszego miasta m.in. Księżna Anna, Bolko I Surowy, Bolko II Mały. Uwieńczeniem gry było wspólne posadzenie drzewa przez każdą z drużyn, w parku przy Zespole Szkół. Każde drzewo otrzymało również swojego patrona. Naszym została Księżna Beatrycze Brandenburska, żona Bolka I Surowego.

Podczas gry dopisywał naszej drużynie dobry humor (pomimo niepewnej pogody).

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/ksicym-traktem


 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaDesigned by: Mobile Template. Powered by: NetWitryny.pl