WIOSENNE PRZEDSTAWIENIE

W dniu 26 kwietnia 2024r. uczniowie klas I oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zostały zaproszone  na przedstawienie o tematyce wiosennej,  przygotowane przez Publiczne Przedszkole nr 2 im. Misia Uszatka.

Podczas występu dzieci zaprezentowały wiosenne piosenki oraz wierszyki. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i za pracę jaką dzieci włożyły w przygotowanie tego występu.ŚmiechUśmiech

„Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni”

W dniu 26 kwietnia 2024r.w naszej szkole w ramach projektu  SU ” Telefonów używamy , ale swoje pasje mamy” uczniowie prezentowali swoje pasje . Każdy z uczniów miał możliwość zaprezentowania swoich zainteresowań . Formy  prezentacji były różnorodne  i bardzo ciekawe – uczniowie przygotowali filmy, zdjęcia, książki, plakaty, przynieśli niektóre eksponaty, medale, puchary ,elementy strojów. Omawiali swoje hobby z wielką pasją, a także bardzo rzeczowo odpowiadali na pytania zadawane przez kolegów. Okazało się, że   mają wiele bardzo interesujących zainteresowań, o których reszta kolegów nie miała pojęcia, np.: jazda konno, gra w piłkę ,łowienie ryb, układanie klocków lego,  rysowanie, tańce, gra na instrumentach muzycznych, zbieranie samochodzików,  jazda wyczynowa na rowerze, rolkach i wrotkach ,kolekcjonowanie gadżetów związanych z  autobusami, kulinaria.

Uczniowie na pewno miło będą wspominać ten dzień ,dzięki któremu poznali się jeszcze lepiej. I pokazali ,że telefony i komputery mogą być tylko przedmiotami użytkowymi , a pasje mogą pięknie wypełnić czas wolny.

Prezentacje przygotowali uczniowie klas: 3b, 4, 5a,5b, 6. BARDZO DZIĘKUUśmiechJEMY.ŚmiechŚmiechŚmiech

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA PODIUM !

W dniu 25 kwietnia 2024r.  w Jaroszowie odbył się GMINNY KONKURS RECYTATORSKI klas I-III. Naszą szkołę reprezentowali: Iga Kaszczyszyn -klasa IIb, Julia Marciniec- klasa IIIb i Fabian Marek- klasa IIIb. Miło nam poinformować, że II miejsce zajął Fabian Marek, a III miejsce Julia Marciniec.

Serdecznie gratulujemy!Śmiech

TYDZIEŃ DLA ZIEMI

W ramach obchodów  Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie PSP nr3 w Strzegomiu realizowali cykl zajęć pod hasłem „Tydzień dla Ziemi”. Klasy 7-8 brały udział w zajęciach online w ” Wielkiej Lekcji o Klimacie-gospodarka cyrkularna ( wspólnie z Ubrania do Oddania)”.

W grupach wiekowych odbyły się „Lekcje przyrody na żywo- spotkania z gadami”, które przeprowadzili edukatorzy- opiekunowie zwierząt. Przybliżono uczniom informacje dotyczące morfologii, fizjologii, życia, hodowli oraz nawyków tych zwierząt. Wielu uczniów przełamało barierę lękową dotykając węży własnymi rękoma, oczywiście pod czujnym okiem opiekuna zwierząt i nauczyciela. Uczniowie poznali boa tęczowego, tygrysiego i dusiciela, pytona tygrysiego- albinosa.

Uczniowie klas 1-8  ozdobili drzwi swoich gabinetów elementami graficznymi związanymi z planetą Ziemią . Były to informacje wyjaśniające zasady 3R i 5R oraz ciekawostki o Ziemi, o  jej zagrożeniach  i ochronie.

W klasach 1-8 zorganizowano konkursy ekologiczno- techniczny i plastyczne:

1. „Czy upcykling może być piękny?” - powstały bardzo kreatywne prace: konewki, skarbonki, torby zakupowe, szkatułki na biżuterię, osłonki na doniczki, świeczniki, gry planszowe,  segregatory na materiały biurowe, „mini- ogródki”, karmnik dla ptaków  oraz inne zabawki,
  2. „Piękno drzemiące w wulkanach”- XIII edycja ogólnopolskiego konkursu, prace wykonano różnymi technikami plastycznymi,
  3. 3. „EKO - pocztówka z mojej miejscowości”, II ogólnopolski konkurs.

Na lekcjach przyrody, biologii, geografii i godzinach wychowawczych przypominaliśmy zasady 5R czyli 5 kroków do bycia zero waste.

Uczniowie klas 1-3 przygotowali wierszyki, tańce i piosenki  dla Ziemi. Na lekcjach  promowane były postawy proekologiczne,  rozwiązywano  zagadki, rebusy o tematyce ekologicznej. Odbyły się projekcje filmów dotyczące prawidłowej segregacji odpadów i stosowania zasady 3R.

Uczniowie kl.6 uczestniczyli w zajęciach terenowych na terenie  oczyszczalni ścieków w Strzegomiu. Poznali, jak działa nowoczesny obiekt, w którym odbywa się wstępne mechaniczne oczyszczanie ścieków oraz część biologiczną z aktywnymi mikroorganizmami. Mieli możliwość mikroskopowania- oglądali życie organizmów w kropli wody.

Był to czas bardzo intensywny, pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Działania dla Ziemi są często prostsze niż nam się wydaje! Wystarczą chęci, zdrowy rozsądek oraz wiedza. Uświadomiliśmy sobie wszyscy, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

UCZENNICA PSP3 W FINALE OLIMPIADY
W dniu 10 kwietnia 2024r. w Siedlcach obył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymalnie Kolbe. Jedną wśród 80 uczestników z całej Polski była uczennica naszej szkoły Aleksandra Pietrzyk, która dotarła do finału po przejściu dwóch poprzednich etapów. Dzień finału rozpoczął się Mszą Świętą  w zgromadzeniu ojców Franciszkanów, następnie uczestnicy przystąpili do testu, gdzie zmierzyli się z 30 pytaniami sprawdzającymi ich wiedzę z Dziejów Apostolskich i biografii o. Maksymiliana. Po przerwie  nastąpił etap ustny, który kończył czas Olimpiady.
Aleksandrze gratulujemy tak dużego osiągnięcia, jakim jest zakwalifikowanie się do finału ogólnopolskiego olimpiady , cieszymy się jej sukcesem i życzymy kolejnych!

Ks. Adrian Fajkowski

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »