UCZENNICE PSP3 NA PODIUM! |
Życie Szkoły
|
UCZENNICE PSP3 NA PODIUM!
Uczennice klasy 5 wzięły udział w Międzyszkolnym Gminnym Konkursie „Spójrz przez moje niebieskie okno" - organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Strzegomiu z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Autyzmu . Dziewczynki stworzyły komiksy związane z tematyką autyzmu . Miło nam poinformować, że w kategorii klas 4-6 I miejsce zajęła Marysia Biesiada , II miejsce za wspólną pracę - Hanna Galera , Dagmara Kubiak , Magdalena Zapała . Gratulujemy !!
|
|
Życie Szkoły
|
W dniach 23-25 maja uczniowie klasy V, VIa i VIb PSP nr 3 w Strzegomiu uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy . Wycieczka była „żywą lekcją historii”. Umożliwiła uczniom pogłębienie i poszerzenie wiadomości zdobytych na lekcjach, propagowanie postaw obywatelskich, rozbudzanie zainteresowań sprawami kraju. Była doskonałą okazją do integracji młodzieży.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Stare Miasto, Zamek Królewski, Bazylikę Archikatedralną , Pomnik Małego Powstańca. Następnie , na zaproszenie Wicemarszałek Sejmu – Moniki Wielichowskiej oraz Senator Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej udaliśmy się do Sejmu i Senatu. Zwiedziliśmy Parlament, mogliśmy także obserwować obrady Sejmu i Senatu. Gościliśmy również w gabinecie Pani Wicemarszałek, która kompetentnie opowiedziała nam o swojej pracy, a także udzielała odpowiedzi na pytania uczniów.
Drugiego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadion Narodowy oraz Łazienki Królewskie. Bardzo podobała nam się wizyta w Centrum Kopernika oraz wjazd na 30-ste piętro Pałacu Kultury i Nauki.
Trzeciego dnia odwiedziliśmy Złote Tarasy i odbyliśmy spacer po Wilanowie. To były trzy dni pełne radości, nauki i wspólnych przeżyć, które na długo pozostaną w naszej pamięci!
Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Wicemarszałek Sejmu Moniki Wielichowskiej oraz Pani Senator Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej, które zaprosiły nas do Parlamentu. Kolejne podziękowania kierujemy do biura Nordactive i Pani Przewodnik- Agnieszki za profesjonalną organizację wycieczki oraz dla Pana Darka , naszego kierowcy za bezpieczną podróż.
Wróciliśmy do domu zadowoleni, pełni wrażeń i niezapomnianych chwil w stolicy.
Organizatorzy
K.Puchalska, J.Pitura, E.Fior
|
Życie Szkoły
|

19 kwietnia 1943 roku w getcie warszawskim wybuchło powstanie, na znak pamięci tamtych wydarzeń uczniowie z klas 1-3 i 4-8 w PSP3 w Strzegomiu przystąpili do akcji Żonkil, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Żonkile są symbolem pamięci o powstaniu, które wybuchło w warszawskim getcie w 1943r. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który co roku w rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Dlatego właśnie uczniowie wykonali żonkile - symbol powstania w getcie warszawskim.
Na zajęciach lekcyjnych uczniowie zapoznali się z opowiadaniem M.Szczygielskiego „Szuflada ‘’ o rodzinie żydowskiej w czasie holocaustu oraz z filmem „Było – nie ma - jest”. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia z wykorzystaniem scenariuszy Muzeum Polin.
Ta lekcja historii miała uświadomić jak ważny jest pokój i tolerancja we współczesnym świecie.
|
Życie Szkoły
|

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie PSP nr3 w Strzegomiu realizowali cykl zajęć pod hasłem „Tydzień dla Ziemi”. Uczniowie klas 4-8 – obejrzeli film „Drugie życie ubrań. Nie wyrzucaj - oddaj i sprawdź ze mną, co się z nimi dzieje” oraz wykonali w zespołach zadaniowych plakaty, którymi ozdobili drzwi swoich gabinetów. Plakaty zawierały informacje wyjaśniające zasady 5R i 7R. Ich znajomość i stosowanie w życiu jest bardzo ważne, gdyż prowadzi do Zero Waste, czyli takiego stylu życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska.
Zorganizowano konkursy techniczno- plastyczne:
-
„Moda upcyklingowa- ze starego coś nowego” - powstały bardzo kreatywne prace: sukienki, spodnie, spodenki, t-shirty.
-
„Co robić, a czego nie, by pomóc, a nie zaszkodzić, gdy znajdziesz dzikie zwierzę?”
Na lekcjach przyrody, biologii, geografii i godzinach wychowawczych przypominaliśmy zasady 5R i 7R ,czyli 5/7 kroków do bycia zero waste.
Uczniowie klas 1-3 przygotowali wierszyki, tańce i piosenki dla planety Ziemi. Na lekcjach promowane były postawy proekologiczne, rozwiązywano zagadki, rebusy o tematyce ekologicznej. Odbyły się projekcje filmów dotyczące prawidłowej segregacji odpadów i stosowania zasady 3R.
Jak co roku- uczniowie kl.6 uczestniczyli w zajęciach terenowych na terenie oczyszczalni ścieków w Strzegomiu. Poznali jak działa nowoczesny obiekt, w którym odbywa się wstępne mechaniczne oczyszczanie ścieków oraz część biologiczną z aktywnymi mikroorganizmami. Mieli możliwość mikroskopowania- oglądali życie organizmów w kropli wody.
Był to czas bardzo intensywny, pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Działania dla Ziemi są często prostsze niż nam się wydaje! Wystarczą chęci, zdrowy rozsądek oraz wiedza. Uświadomiliśmy sobie wszyscy, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. |
Święto Wielkiej Nocy... |
|
|
|
|
|
Strona 1 z 182 |