ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS PDF

1 grudnia 2023r. w naszej szkole odbyła się coroczna akcja edukacyjno- informacyjna propagująca wiedzę o HIV/ AIDS w ramach obchodów  ŚWIATOWEGO DNIA AIDS. Uczniowie i pracownicy szkoły w tym dniu mieli przypięte czerwone wstążki -  symbol solidarności  z osobami żyjącymi z Hiv i chorymi na Aids, z ich rodzinami i przyjaciółmi. Na lekcjach przyrody, biologii i wychowania do życia w rodzinie uczniowie wzięli udział w pogadankach związanych z problematyką HIV/ AIDS. Na szkolnym korytarzu mogliśmy oglądać wystawę prac uczniów kl.4-7- ulotki, plakaty dotyczące dróg zakażeń wirusem HIV, zachowań bezpiecznych oraz ryzykownych.

Akcja zwiększa świadomość uczniów o skutkach zakażenia wirusem i chorobie Aids. Co roku w Polsce dochodzi do nowych zakażeń HIV – od 1985r. do 30.11.2022 r. w  Polsce stwierdzono 29676 osób zakażonych  Hiv, 3979 zachorowań na AIDS, 1465 chorych zmarło ( dane: Krajowe Centrum ds. Aids- Agenda Ministra Zdrowia). Wiedza o problemie HIV/ AIDS  może nas uchronić przed zakażeniem. Ważne informacje można znaleźć pod linkiem:  jedynytakitest.aids.gov.pl .

PSP nr 3