DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

„Chrońmy polski język i ojczystą mowę , bo  to nasze wielkie skarby narodowe”

E.W.Szwajkowscy

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, określany także mianem Międzynarodowego Dnia Dziedzictwa Językowego. Ten dzień przypomina nam o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka. Każdy z nas zatem odpowiada za naukę języka polskiego i powinien zadbać o jego poprawność. Uczyć się nowych słów, ich znaczeń, a także poprawnie je pisać .

Uczniowie klas 1- 8 naszej szkoły , w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego, mieli możliwość sprawdzenie swej wiedzy i umiejętności językowych czytając zdania i „Wierszyki łamiące języki- „Trznadle”, „Szczeniak”, ”Jamnik Strzyżyk” oraz oczywiście „Chrząszcz”!!

Mistrzami w tych  rozgrywkach zostali :Dawid Regiński z kl.1b, Oliwka Judzińska z kl.4, Filip Idczak z kl.6 oraz Julka Pikulska z kl.7 .GRATULUJEMY!

JĘZYK POLSKI – DODAJ DO ULUBIONYCH!