Żywa lekcja historii –„Od powstania listopadowego do odzyskania niepodległości”

24 października 2023 roku uczniowie klas IV – VIII PSP nr 3  wzięli udział w lekcji historii przygotowanej  przez Agencję  Widowisk Historycznych „Arkona” z Torunia. Na  sali gimnastycznej czekała na uczniów niespodzianka: rekwizyty z czasów zaborów i I wojny światowej, broń, umundurowanie oraz „żołnierze”- rekonstruktorzy , którzy w bardzo ciekawy sposób przybliżyli im historię wydarzeń od powstania listopadowego po przybycie Marszałka  Józefa Piłsudskiego do Polski w 1918 roku. Uczniowie mieli okazję założyć hełmy , mundury, zobaczyć broń . Dużą atrakcją okazała się  scenka rekrutacji legionistów i pokaz musztry żołnierzy polskich. Uczniowie biorący udział w dramie wcielali się w role ochotników i żołnierzy. Wzięli także udział w głosowaniu plebiscytowym .

Żywa lekcja historii utrwaliła informacje o zrywach narodowych i dążeniach Polaków do niepodległości, pobudziła wyobraźnię uczniów , a także dostarczyła niezapomnianych przeżyć.