CZARODZIEJSKIE SŁOWA?!

We wtorek 21 listopada 2023r.  uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami mieli okazję obejrzeć w Strzegomskim Centrum Kultury spektakl teatralny pt. „CZARODZIEJSKIE SŁOWA”  w wykonaniu  teatru „ARTENES”.

Podczas spektaklu uczniowie przenieśli się do krainy baśni. Opowiadała ona o księżniczce z dalekiego kraju, która straciła wszystko, bo nie potrafiła nauczyć się magicznych słów. Uczniowie cały czas wspierali księżniczkę w jej trudnej podróży i podpowiadali „czarodziejskie słowa” oraz jak powinna się zachować.  Wystarczyło przecież pamiętać tylko o  zwrotach PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM.  Dzieci zauważyły, że proste, ale często zapominane przez nas słowa, zmieniły samolubną księżniczkę w osobę bardzo wrażliwą.

Artyści przypomnieli  uczniom, że słowa te powinny towarzyszyć im każdego dnia oraz o tym, że w życiu warto być miłym i uprzejmym.