„Uczę się bezpiecznie żyć” PDF
piątek, 25 marca 2016 00:00

22.03.2016r. uczniowie naszej szkoły: Szymon Otlewski, Martyna Burkiwicz i Natalia Kubiak wzięli udział  w XII półfinale subregionalnego  Konkursu Bezpieczeństwa dla  Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa, który odbył się w hali lekkoatletycznej OSiR w Wałbrzychu. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agaty Kornhauser- Dudy, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego, a organizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa. Celem konkursu jest wsparcie systemu bezpieczeństwa Województwa Dolnośląskiego poprzez nabycie przez dzieci i młodzież wiedzy i umiejętności pomocy sobie i innym oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń i życiu codziennym, kształtowanie w młodych ludziach umiejętności asertywnych i rozwiązywania konfliktów. Nasi uczniowie zajęli 13- szczęśliwe miejsce. Do konkursu zgłoszonych było 20 szkół z rejonu byłego województwa wałbrzyskiego. Uczniowie mięli do zaliczenia 6 stacji, na których wykazali się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy (opatrywanie rany przedramienia ze wstrząsem pourazowym, pomoc przy złamaniu obojczyka, resuscytacja krążeniowo- oddechowa) oraz wiedzą z zakresu bezpieczeństwa dnia codziennego, bezpiecznie na kolei, edukacji ekologicznej. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Serdecznie Im gratulujemy.

Izabela Luszawska