Cieplejszy wieje wiatr...... PDF
wtorek, 22 marca 2016 00:00

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…

„Przybywam zawsze  21 marca, kiedy to dzień i noc mają taką samą długość. Od dzisiaj dni stawać się będą coraz dłuższe, dlatego mogę wiele zmienić w przyrodzie.  Obiecuję wam coraz jaśniejsze słońce, śpiew ptaków o świcie, rechot żab o zachodzie słońca. Dam wam niezliczone ilości zmieniających się barw, słodką woń kwiecia. Zaproszę do zabawy dzieci. Podaruję im piękno i radość.”

Wiosna

22 marca w PSP nr 3 powitano wiosnę w radosnych nastrojach. Wiośnie towarzyszą tradycje i zwyczaje wielkanocne. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali barwne i wesołe przedstawienie nawiązujące tematyką do dawnych zwyczajów ludowych świętowania Wielkiej Nocy i witania wiosny. Pokazały dawno kultywowany zwyczaj chodzenia po wsi z tzw. „Gaikiem”. Największe wrażenie zrobiły skoczne tańce i kolorowe kapelusze, będące zwieńczeniem wiosennych strojów dzieci. Uczniowie znakomicie wczuli się w swoje role i z przejęciem recytowali wiersze. Z zaangażowaniem śpiewali poznane piosenki.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wspólne sadzenie cebulek i szczepek kwiatów w przyszkolnym ogródku.

W przygotowanie apelu włączyli się jak zwykle niezawodni rodzice, przygotowując ciekawe stroje. Pożegnanie zimy w naszej szkole daje nadzieję, że wiosna na stałe zagości w przyrodzie, wnosząc powiew radości i ciepła również w naszych sercach.

PSP nr 3 Strzegom