Bezpieczniki Taurona PDF
środa, 23 marca 2016 11:17

PROGRAM „BEZPIECZNIKI TAURONA – WŁĄCZ DLA DOBRA DZIECKA”

w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Strzegomiu

W dniu 18.03.2016r. starsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktyczno  – edukacyjnych w ramach realizacji programu edukacyjnego pod nazwą „Bezpieczniki TAURONA – WŁĄCZ dla dobra dziecka”, nad którym patronat objął Minister Edukacji Narodowej.

Prelekcję ciekawie i z wielką pasją prowadził nasz Gość – Pan Adam Fijałkowski. Opowiadał dzieciom o tym, czym jest energia i jak bezpiecznie możemy z niej korzystać.  Swoje rozważania ilustrował niezwykle interesującymi doświadczeniami fizycznymi, które      po części (pod okiem naszego Gościa) wykonywali sami uczniowie.

Dzieci mogły bezpośrednio obejrzeć i wypróbować różne mierniki przepływu prądu elektrycznego i ciepła. Oglądały doświadczenia przewodzenia prądu elektrycznego przez różne materiały z udziałem tzw. byczka TAURONA.

W ciekawy sposób zaprezentowana została historia wynalezienia prądu elektrycznego.            Na koniec uczniowie mieli możliwość poznania najnowszych osiągnięć w dziedzinie produkcji energii z tzw. źródeł odnawialnych wprost z Targów INTERSOLAR z Monachium.

Uczestnicy spotkania otrzymali liczne materiały edukacyjne i gadżety TAURONA.

Serdecznie dziękujemy za ciekawie i bezinteresownie przekazaną wiedzę!

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3

w Strzegomiu