Młodzież Zapobiega Pożarom PDF
czwartek, 17 marca 2016 00:00

16.03.2016r. uczeń naszej szkoły wziął udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP)

„Młodzież Zapobiega Pożarom”,

które odbyły się w Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Alei Wojska Polskiego 14.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, ochrony przeciwpożarowej, historii i tradycji ruchu strażackiego oraz  kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa. Organizatorem  eliminacji gminnych był Zarząd Oddziału Miejsko- Gminnego Związku  Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Strzegomiu. Młodzi ludzie wykazali się bardzo dużą wiedzą tematyczną. Rozwiązywali test składający się z 30 pytań, a następnie w drugim etapie finałowym odpowiadali na  5 pytań. Nasz uczeń spisał się bardzo dobrze: Jakub Krupień zajął III miejsce - na 10 uczestników szkół podstawowych. Nagrody i dyplomy  konkursowiczom wręczali: Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta i Z- ca Burmistrza Wiesław Witkowski. Młodzież miała również możliwość poznać wyposażenie wozu strażackiego będącego na wyposażeniu OSP w Strzegomiu.

Jakub będzie reprezentował w eliminacjach powiatowych w Świdnicy 22.03.2016r. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

Izabela Luszawska