Sukces uczennicy PSP 3 w powiecie PDF
niedziela, 09 grudnia 2018 00:00

7 grudnia Kasia Szkarłat, uczennica 3 klasy gimnazjalnej zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie o Zdrowiu „W tej grze masz tylko jedno życie”. Organizatorem konkursu była PSP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach oraz Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Świdnicy.

W tegorocznej edycji konkursu rywalizowało 14 reprezentantów ze szkół powiatu świdnickiego. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań obejmujących budowę i fizjologię człowieka, czynniki chorobotwórcze oraz drogi szerzenia się chorób. Drugą konkurencją była prezentacja wiedzy na tematy profilaktyczne, wylosowane w trakcie konkursu. W teście Kasia wykazała się wysokim poziomem wiedzy, a za prezentacje wylosowanego tematu otrzymała dodatkowe wyróżnienie.

Warto nadmienić, że od roku szkolnego 2017/2018 konkurs został wpisany na kuratoryjną listę konkursów i olimpiad. Tym bardziej cieszy nas dobra lokata Kasi.

Gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!