Klasy trzecie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Strzegom im. E. Orzeszkowej PDF
środa, 22 stycznia 2020 19:13

Koniec pierwszego semestru uczniowie klas IIIA i IIIB Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu podsumowały wizytą w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Strzegom im. E. Orzeszkowej.

Pani bibliotekarka przedstawiła uczniom zasady korzystania z biblioteki publicznej, uczniowie czytali „prośbę książki”, która znajduje się w Karcie zobowiązań czytelnika.

Następnie wyruszyli w podróż po „Stacjach Biblioteki”, odwiedzając księgozbiór podręczny, działy: bajki-baśnie, nowości, opowiadania, opowiadania dla młodzieży, dział dla dorosłych, książki do słuchania, katalog online, czytelnię.

Spotkanie zakończyło się podsumowaniem zdobytych wiadomości. Uczniowie otrzymali nagrody w postaci zakładek i słodyczy. Poznali również exlibris – symbol odwiedzonej biblioteki.

Wizyta wzbogaciła wiedzę uczniów na temat korzystania z bogatych zasobów biblioteki.

Wychowawczynie klas IIIA i IIIB

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/klasy-trzecie-w-bibliotece-publicznej-miasta-i-gminy-strzegom-im-e-orzeszkowej