W świetlicy szkolnej jest już MAGICZNA ŚCIANA 2.0 !!! PDF
środa, 22 stycznia 2020 19:29

Uczniowie naszej szkoły mogą już cieszyć się możliwością korzystania z supernowoczesnego sprzętu do zajęć edukacyjnych – MAGICZNEJ ŚCIANY 2.0. To jedyna w swoim rodzaju wielofunkcyjna tablica multimedialna, która umożliwia sterowanie grami i rysowanie, podłączenie mikrofonów do karaoke, jest systemem interaktywnej rozrywki grupowej dla 10-15 osób! Łączy aktywność ruchową z wirtualną rzeczywistością. W świetlicy szkolnej stanowi to nieocenioną wartość!

Zastosowań Magicznej Ściany jest mnóstwo, gdyż zawiera ona programowanie do nauki programowania "PixBlocks.com", zestaw 12 gier zręcznościowych, 7 gier edukacyjnych, 3 gry 3D, 2 gry dla małych artystów, 4 gry sportowe, 2 gry tematyczne oraz 20 quizów edukacyjnych. Dla przypomnienia podajemy, iż Magiczną Ścianę 2.0 oraz pozostałe pomoce do zajęć edukacyjnych, m.in. laptop Acer Extensa 15, mikroskop z zestawem do badań, urządzenie wielofunkcyjne kolorowe Epson L382, zestaw do karaoke i bezprzewodową klawiaturę Logitech Touch pozyskano dla szkoły dzięki opracowaniu projektu pod nazwą Rozwińmy skrzydła! i uzyskaniu grantu na kwotę 20 000 PLN w konkursie „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Projekt obejmował łącznie 64 godziny zajęć profilaktyki logopedycznej, zajęć ekologicznych i integrujących społeczność szkolną, które głównie w ramach wolontariatu przeprowadziły w okresie od VI do XI 2019 r. wychowawczynie w  świetlicy szkolnej:   Marzena Król, Edyta Oleksiak i Elżbieta Smolarek – autorki zwycięskiego projektu „Rozwińmy skrzydła!”.

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/magiczna-ciana-w-wietlicy